,,Comunele s-au format înaintea Statului ca entități organice cu interese proprii și de aceea statul modern nu numai că nu le poate distruge, dar trebuie să le și recunoască existența" - Constantin DISSESCU, părintele dreptului public românesc

Filiala Județeană Suceava a A.Co.R.

Accesări: 8134

Nr crt Comuna  Prenume și Nume
primar mandat 2016-2020 
 Hotărârea de aderare  Certificat de membru
1 Adîncata Viorel CUCU 71/10.10.2016 35.001/03.02.2017 
2 Arbore Vasile-Dan TIPERCIUC    
3 Baia Maria TOMESCU 8/31.05.1999
44/31.08.2016
35.003/03.02.2017 
4 Bălăceana Nichita BABOR 20/13.06.2006 35.004/03.02.2017 
5 Bălcăuți Vasile ȘOIMAN    
6 Berchișești Zenovia-Violeta ȚĂRAN    
7 Bilca Zaharie RUSU    
8 Bogdănești Traian ROGOJÎNĂ    
9 Boroaia Vasile BERARIU 13/22.03.2004 35.008/03.02.2017 
10 Bosanci Neculai MIRON 6/29.01.2018 35.009/14.03.2018 
11 Botoșana Ioan GHIAŢĂ    
12 Breaza Gheorghe LESENCIUC 10/11.04.2014 35.011/07.04.2016 
13 Brodina Codrin-George Ilaș-Rusu 56/19.10.2016 35.012/03.02.2017 
14 Bunești Ioan DOLCEAN 24/06.09.2002 35.013/12.02.2018 
15 Burla Viorel PINTILIUC    
16 Cacica Petru TODOSI    
17 Calafindești Loghin SAVIUC 10/28.02.2004 35.016/05.09.2017 
18 Capu Câmpului Marcela-Elena BÎRSAN 1/29.01.2009 35.017/07.04.2016 
19 Cârlibaba Gabriel-Michael DANCIU 8/05.05.2006 35.018/13.09.2016 
20 Ciocănești Radu CIOCAN 52/13.08.2016 35.019/05.09.2017 
21 Ciprian Porumbescu Dumitru NIMIŢEAN    
22 Comănești Grigoraș PĂSTRĂV    
23 Cornu Luncii Gheorghe FRON 40/28.03.2014 35.022/05.09.2017 
24 Coșna Gavril PARDĂU 30/28.06.2005 35.023/03.02.2017 
25 Crucea Dorin RUSU    
26 Dărmănești Dan CHIDOVEȚ 4/14.02.2014 35.025/03.02.2017 
27 Dolhești Cristinel-Neculai BĂRCULESCU 41/02.09.2016 35.026/13.09.2016 
28 Dorna-Arini Ioan MORARU 27/28.05.2002 35.027/05.09.2017 
29 Dorna Candrenilor Dănuț CANDREA 96/20.09.2016 35.028/03.02.2017 
30 Dornești Gheorghe LUŢA    
31 Drăgoiești Vasile PETROAIE    
32 Drăgușeni Vasile-Lică CEPOI 36/31.08.2016 35.031/13.09.2016 
33 Dumbrăveni Ioan PAVĂL 28/01.09.2016 35.032/13.09.2016 
34 Fântâna Mare Vasile MUCILENIŢA 34/20.10.2016 35.033/03.02.2017 
35 Fântânele Vasile HÎJ    
36 Forăști Brăduț AVRĂMIA 6/04.02.2003 35.035/05.09.2017
37 Frătăuții Noi Gheorghe ŞTREANGĂ 45/26.09.2016 35.036/03.02.2017 
38 Frătăuții Vechi Artimon-Vasile IONESI 66/19.10.2016 35.037/03.02.2017 
39 Frumosu Constantin BUGA 55/02.09.2016 35.038/13.09.2016
40 Fundu Moldovei Tudor-Ion ZDROB 21/08.04.2014 35.039/13.09.2016 
41 Gălănești Liviu MIRONESCU 22/26.09.2001 35.040/05.09.2017 
42 Grămești Vasile ŞULEAP 49/14.10.2016 35.041/03.02.2017 
43 Grănicești Gheorghe NUŢU 11/10.03.2010 35.042/13.09.2016 
44 Hănțești Daniel OLARIU 58/31.08.2016 35.043/13.09.2016 
45 Hârtop Vasile NECHIFOR 31/26.09.2013 35.044/05.09.2017 
46 Horodnic de Jos Petrică ONICĂ    
47 Horodnic de Sus Valentin-Petrică LUȚA 31/08.06.2006 35.046/07.04.2016
48 Horodniceni Neculai FLOREA 14/28.05.2002 35.047/09.07.2020
49 Iacobeni Viorel MAXIM 4/27.03.2009 35.048/07.04.2016 
50 Iaslovăț Ion COTOARĂ 68/26.09.2016 35.049/03.02.2017 
51 Ilișești Florinel-Răduțu AVASALOAIE    
52 Ipotești Augustin-Sorin TOFAN 29/31.03.2006 35.051/05.09.2017 
53 Izvoarele Sucevei Mihail MECHNO    
54 Mălini Petru NISTOR    
55 Mănăstirea Humorului Constantin MOLDOVAN 6/19.05.2002 35.055/05.09.2017 
56 Marginea Dumitru NICHITEAN    
57 Mitocu Dragomirnei Dănuț SOLCAN    
58 Moara Ferdinand-Eduard DZIMINSCHI    
59 Moldova-Sulița Petru JECALO    
60 Moldovița Traian ILIESI    
61 Mușenița Radu-Florin TUDUREAN 3/12.01.2005 35.060/07.04.2016 
62 Ostra Ioan OROȘ 9/28.02.2013 35.061/03.02.2017 
63 Panaci Vasile COZAN 7/28.02.2005 35.062/03.08.2018 
64 Păltinoasa Eduard-Rudolf WENDLING 52/28.07.2016 35.063/13.09.2016 
65 Pătrăuți Adrian ISEPCIUC 74/20.10.2016 35.064/03.02.2017 
66 Pârteștii de Jos Ioan-Pavel TOMA 39/16.08.2016 35.065/13.09.2016 
67 Poiana Stampei Viluț MEZDREA 73/12.09.2016 35.066/03.02.2017 
68 Poieni-Solca Simion JUCAN    
69 Pojorîta Ioan-Bogdan CODREANU 85/09.09.2016 35.067/13.09.2016 
70 Preutești Ion VASILIU    
71 Putna Gheorghe COROAMĂ    
72 Rădășeni Neculai PERJU 36/01.10.2001 35.070/05.09.2017 
73 Rîșca Ion BOSÎNCEANU    
74 Sadova Mihai CONSTANTINESCU-OTCU 4/30.01.2009 35.072/09.07.2020
75 Satu Mare Ștefan-Valerian CRAMARCIUC    
76 Siminicea Vasile CLIM 21/07.08.2001 35.074/07.04.2016 
77 Slatina Vasile-Vlăduț GHERMAN 33/22.07.2016 35.075/13.09.2016 
78 Straja Mihai JURAVLE 19/30.05.2019 35.076/26.06.2019 
79 Stroiești Mihai SENIC    
80 Stulpicani Vasile ZAMCU 5/27.01.2009 35.078/03.02.2017 
81 Sucevița Dorin-Ioan PÎNZAR 25/31.08.2001
65/19.10.2016
35.079/03.02.2017 
82 Șaru Dornei Ioan-Cătălin IORDACHE    
83 Șcheia Vasile ANDRICIUC    
84 Șerbăuți Cătălin SANDULEAC    
85 Todirești Vasile AVRAM 53/14.10.2016 35.083/03.02.2017 
86 Udești Cristea OSTROVAN    
87 Ulma Petru MAROCICO 10/30.03.2006 35.085/03.08.2018 
88 Vadu Moldovei Maricel IACOB 80/17.10.2016 35.086/03.02.2017 
89 Valea Moldovei Constantin MOROŞAN 16/25.07.2005 35.087/03.08.2018 
90 Vama Nicolai BALTAG 12/14.05.2002 35.088/05.09.2017 
91 Vatra Moldoviței Virgil SAGHIN    
92 Verești Dănuț GAVRILIUC 54/14.10.2016 35.090/03.02.2017 
93 Vicovu de Jos Vasile ȚUGUI 45/07.10.2016 35.091/03.02.2017 
94 Voitinel Maria PLEŞCA 36/26.08.2016 35.092/03.02.2017 
95 Volovăț Ioan VICOL 52/20.09.2016 35.093/03.02.2017 
96 Vulturești Cornel SALAMAHA 27/02.09.2016 35.094/13.09.2016 
97 Zamostea Vasile HALIUC 2/16.06.2005 35.095/03.02.2017 
98 Zvoriștea Constantin BARARIU 22/30.10.2002 35.096/03.02.2017