,,Comunele s-au format înaintea Statului ca entități organice cu interese proprii și de aceea statul modern nu numai că nu le poate distruge, dar trebuie să le și recunoască existența" - Constantin DISSESCU, părintele dreptului public românesc

Filiala Județeană Giurgiu a A.Co.R.

Accesări: 6466

Nr crt Comuna  Prenume și Nume
primar mandat 2016-2020 
 Hotărârea de aderare  Certificat de membru
1 Adunații-Copăceni  Daniel-Cezar RUSU    
2 Băneasa Ion-Viorel ROTARU    
3 Bolintin-Deal  Emilian BĂNICĂ    
4 Bucșani Radu PĂTRĂȘESCU    
5 Bulbucata  Lucia ANDREI    
6 Buturugeni  Dumitru PREDA    
7 Călugăreni  Marin VOINEA    
8 Clejani  Florin NIDELEA    
9 Colibași  Constantin STOICA    
10 Comana Aurel-Florian ENACHE    
11 Cosoba Carmen-Gabriel LIXANDRU    
12 Crevedia Mare  Elena VASILICĂ    
13 Daia Adrian-Florin ȘERBAN 11/27.02.2006 19.013/02.08.2018
14 Florești-Stoenești Marius-Lili NIȚESCU    
15 Frătești  Marian CĂRĂȚEANU 2/29.01.2009 19.015/30.03.2016
16 Găiseni  Gheorghe MANEA    
17 Găujani Dumitru MARCU    
18 Ghimpați  Constantin CĂRĂPĂNCEANU 56/21.12.2020 19.018/23.12.2020
19 Gogoșari Dănuț DAIA    
20 Gostinari Ion MARIN    
21 Gostinu  Dumitru VĂCARU    
22 Grădinari  Florea TUDOR    
23 Greaca Florentin-Mihai SURDULEASA    
24 Herăști Ion MANOLACHE 29/29.12.2004 19.024/01.02.2005
25 Hotarele  Silvian MANEA    
26 Iepurești  Costin-Laurențiu CEAUȘU    
27 Isvoarele  Gheorghe NOAPTE    
28 Izvoarele Silviu-Marius CAZACU 17/22.12.2020 19.028/19.01.2021
29 Joița  Constantin TĂNASE    
30 Letca Nouă  Marian NEGRU    
31 Malu  Eugen ŞOAVĂ 4/09.02.2009 19.031/04.09.2017
32 Mârșa  Virginia DRĂGAN    
33 Mihai Bravu Ion Nițu 61/27.12.2006 19.033/02.08.2018
34 Ogrezeni  Jean JIPA    
35 Oinacu Ion-Laurențiu BURTAVEL    
36 Prundu  Cătălin CORBEA    
37 Putineiu  Gheorghe BREAZU    
38 Răsuceni  Costel SPĂLATU    
39 Roata de Jos Marin GHIDĂNAC    
40 Săbăreni Viorel IOSIF    
41 Schitu Ionel PAŞOL 22/27.03.2018 19.041/23.04.2018
42 Singureni  Marian PĂTULEANU    
43 Slobozia Florin-Iulian GHEONU    
44 Stănești Dănuț-Petrișor MITREA    
45 Stoenești Ilie ENE    
46 Toporu Constantin IONESCU    
47 Ulmi Nicolae PETRE    
48 Valea Dragului Marin MOTOTOLEA    
49 Vărăști Adrian-Radu MĂHĂLEAN    
50 Vânătorii Mici Aurelian SIMION 11/29.01.2016 19.050/30.03.2016
51 Vedea Marian BĂLAN