,,Comunele s-au format înaintea Statului ca entități organice cu interese proprii și de aceea statul modern nu numai că nu le poate distruge, dar trebuie să le și recunoască existența" - Constantin DISSESCU, părintele dreptului public românesc

Filiala Județeană Călărași a A.Co.R.

Accesări: 5290

[button color href="/index.php?option=com_content&view=article&id=522"]Harta județului/button]
Nr crt Comuna  Prenume și Nume
primar mandat 2016-2020 
 Hotărârea de aderare  Certificat de membru
1 Alexandru Odobescu  Niculae EREMIA    
2 Belciugatele   Mihai GURLUI     
3 Borcea  Theodor-Aniel NEDELCU 41/29.10.2004 12.003/04.09.2017
4 Căscioarele  Nicolae STRAŞESCHI 23/26.07.2011 12.004/04.09.2017 
5 Chirnogi   Irinel ROMAN 14/28.04.2005 12.005/04.09.2017 
6 Chiselet  Mihail PENU 27/31.07.2019 12.006/24.09.2019
7 Ciocănești  Petre PAVEL 3/18.02.2009 12.007/29.03.2016
8 Crivăț  Ion ROBU    
9 Curcani  Aurică GAZU 80/05.12.2019 12.008/27.01.2020
10 Cuza Vodă Marius COJOCARU 70/31.08.2017 12.009/04.09.2017 
11 Dichiseni  Iulian RADU 46/23.12.2004 12.010/01.01.2005
12 Dor Mărunt  Ion IACOMI 7/19.02.2010 12.011/04.09.2017 
13 Dorobanțu  Vasile STOICA    
14 Dragalina Marian-Gabriel STANCIU 81/31.10.2017 12.013/13.12.2017
15 Dragoș Vodă Radu-Aurel ION 7/27.02.2009 12.014/29.03.2016
16 Frăsinet Mihăiță SANDU 9/29.02.2016 12.015/29.03.2016
17 Frumușani  Paul DUŢĂ 15/30.03.2012 12.016/26.06.2019
18 Fundeni  Gheorghiță CĂRTUŞANU 9/30.01.2020 12.017/25.05.2020
19 Gălbinași  Paul RADU    
20 Grădiștea  Constantin CORBU    
21 Gurbănești  Sandu MANEA    
22 Ileana  Corneliu ALEXANDRU    
23 Independența  Lică VOICU    
24 Jegălia  Aurel VASILE 6/29.01.2009 12.022/02.02.2017
25 Lehliu Ionuț STAN    
26 Luica  Ion DOBRIN    
27 Lupșanu  Victor MANEA 16/27.04.2006 12.025/04.09.2017 
28 Mânăstirea Marian-Mugurel IANCU 53/23.11.2004 12.026/04.09.2017 
29 Mitreni  Tudorică MINCIUNĂ    
30 Modelu  Gheorghe DOBRE 63/28.09.2017 12.028/02.10.2017
31 Nana  Gheorghe DOBRE 13/30.06.2011 12.029/04.09.2017 
32 Nicolae Bălcescu  Constantin GIUREA    
33 Perișoru Ionel-Cătălin BUCUR 16/28.04.2017 12.031/01.08.2018
34 Plătărești  Florin DUMITRESCU 45/31.10.2013 12.032/04.09.2017 
35 Radovanu  Vasilica DOBRESCU 4/30.01.2009 12.033/04.09.2017 
36 Roseți  Nicolae RÂJNOVEANU    
37 Sărulești Petre-Alexandru CĂLIN    
38 Sohatu  Grigore DUMITRU    
39 Spanțov Siliviu-Niki GHEORGHESCU    
40 Șoldanu  Iulian GEAMBAŞU 28/29.09.2006 12.038/01.08.2018
41 Ștefan cel Mare  Nicolae PANDEA 37/11.09.2000 12.039/21.05.2018
42 Ștefan Vodă  George AVRAM    
43 Tămădău Mare  Constantin CHIRICĂ 43/30.07.2020  
44 Ulmeni  Gheorghe ULEIA    
45 Ulmu  Ion NEGOIŢĂ    
46 Unirea Florian BELU    
47 Valea Argovei  Costel BOITAN    
48 Vasilați  Lucian VASILE    
49 Vâlcelele Ionel TATU 10/24.03.2005 12.047/04.09.2017 
50 Vlad Țepeș  Mihalache CONSTANTIN