,,Comunele s-au format înaintea Statului ca entități organice cu interese proprii și de aceea statul modern nu numai că nu le poate distruge, dar trebuie să le și recunoască existența" - Constantin DISSESCU, părintele dreptului public românesc

Componenţă

Accesări: 11690

Nr. crt.

Prenumele și numele
primarului

Funcția îndeplinită la nivelul
ACoR

Primarul comunei …….

Județul

 

1

2

3

4

 

emil draghici
Emil DRĂGHICI

Președintele*

Vulcana-Băi

Dâmbovița

 

Ghiorghe BUTE
Ghiorghe BUTE

Secretarul general*

Scânteiești

Galați

CONSILIUL DIRECTOR

1.

1. Mariana GAJU
Mariana GÂJU

Prim-vicepreședintele

Președintele Filialei Județene Constanța a ACoR

Preşedintele Ligii Femeilor Primari ai comunelor din România

Cumpăna

Constanța

2.

 Petrică Șchiopu

Petrică ȘCHIOPU

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Neamț a ACoR

 

Bârgăuani

 

Neamț

3. 3. Stefan MOSCU
Ștefan MOSCU

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Președintele Filialei Județene Vrancea a ACoR

Cârligele Vrancea
4.

Adrian DUMITRU

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Prahova a ACoR

Blejoi Prahova
5. 4. Gheorghe Florin TIUTIU
Gheorghe-Florin TIUTIU

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele Filialei Județene Olt a ACoR

Nicolae Titulescu Olt
6.

Damian DINIȘ

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Vest

Președintele Filialei Județene Hunedoara a ACoR

Băița

Hunedoara

7. 

Csaba BONCIDAI

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei JudețeneSălaj a ACoR

Pericei

Sălaj

8.

8. Gheorghe DAMIAN
Gheorghe DĂMIAN

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele Filialei Județene Alba a ACoR

Ciugud

Alba

9.

Sorin-Marian GÎNGĂ

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Botoșani a ACoR

Văculești Botoșani
10.

Stanca COMAN

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Președintele Filialei Județene Brăila a ACoR

Vădeni Brăila
11.

Nicolae PANDEA

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Călărași a ACoR

Ștefan cel Mare Călărași
12.

Ion STOICAN

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele Filialei Județene Mehedinți a ACoR

Isverna Mehedinți
13.


Ionel CURUȚI

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Vest

Președintele Filialei Județene Timiș a ACoR

Mănăștiur Timiș
14.


Ovidiu COLCERIU

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Cluj a ACoR

Sânpaul Cluj
15.

IVAN Valentin-Dumitru-Ioan
Valentin-Dumitru-Ioan IVAN

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele Filialei Județene Sibiu a ACoR

Sadu Sibiu
16.

Paul PRECUP
Paul-Mihai-Nicu PRECUP

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Bucureşti-Ilfov

Președintele interimar al Filialei Județene Ilfov a ACoR

Mogoșoaia

Ilfov

17.


Alexandru FUICĂ-HAISLER

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Reprezentantul Filialei Județene Galaţi a ACoR

Negrilești Galați
18. 


Eugen ION

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Președintele Filialei Județene Tulcea a ACoR

Jurilovca

Tulcea

19.

Marian MUȘAT
Marian MUȘAT

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Președintele Filialei Județene Buzău a ACoR

Valea Salciei

Buzău

20.


Neculai MORARU

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Vaslui ACoR

Fălciu Vaslui
21.

Valentin MANEA
Valentin MANEA

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Bacău a ACoR

Săucești Bacău
22.

Benoni MORUZI
Benoni MORUZI

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Iași a ACoR

Aroneanu Iași
23.

2. Vasile COZAN
Vasile COZAN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Suceava a ACoR

Panaci Suceava
24. 

16, Ioan GARBACEA
Ioan GÂRBACEA

Membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele Filialei Județene Brașov a ACoR

Hălchiu

Brașov

25.

Fodor Isvan Covasna
István FODOR

Membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele interimar al Filialei Județene Covasna a ACoR

Bodoc Covasna
26.

39. Marcel VANCU
Marcel VANCU

Membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele interimar al Filialei Județene Harghita a ACoR

Tulgheș Harghita
27

40, Vasile Dumitru DAN
Vasile-Dumitru DAN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele Filialei Județene Mureș a ACoR

Ibănești Mureș
28.

24, Ion DUMITRU
Ion DUMITRU

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Argeș a ACoR

Albota

Argeș

29.

25. Dorinel SOARE
Dorinel SOARE

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Dâmbovița a ACoR
Niculești Dâmbovița
30.

27. Victor Alexandru DUMITRU
Victor-Alexandru DUMITRU

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Ialomița a ACoR

Moldoveni Ialomița
31.

Simion Nedea
Simion NEDEA

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele interimar al Filialei Județene Teleorman a ACoR

Vitănești Teleorman
32.

1 constantin carapanceanu
Constantin CĂRĂPĂNCEANU

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele interimar al Filialei Județene Giurgiu a ACoR

Ghimpați Giurgiu
33.

primar odoreu dumitru pop 409x500
Dumitru-Dorel POP

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Satu Mare a ACoR
Odoreu Satu Mare
34.

Romeo-Daniel FLORIAN
Romeo-Daniel FLORIAN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Bistrița-Năsăud a ACoR

Lechinţa Bistrița-Năsăud
35.

Ioan ȘORA
Ioan ȘORA

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Bihor a ACoR

Pomezeu Bihor
36.

15, Emilian Gheorghe POP
Emilian-Gheorghe POP

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Maramureș a ACoR

Săcălășeni Maramureș
37.

Letiția STOIAN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Vest

Președintele interimar al Filialei Județene Arad a ACoR

Semlac Arad
38.

gh carstea
Nicolae BEG

Membru - Regiunea de Dezvoltare Vest

Președintele Filialei Județene Caraș-Severin a ACoR

Marga Caraș-Severin
39.

gh carstea
Gheorghe EPURE

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele interimar al Filialei Gorj a ACoR

Polovragi Gorj
40.

Achim-Daniel BĂLUȚĂ

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele Filialei Județene Vâlcea a ACoR

Vaideeni Vâlcea
41.

Silviu-Dorel PREDUŞ
Silviu-Dorel PREDUŞ

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele Filialei Județene Dolj a ACoR

Ostroveni Dolj
   

* Nu fac parte din Consiliul director.